Det digitala spelbolaget Kindered flyttar in i nya lokaler i huvudstaden, och planerar att anställa 250 nya medarbetare.
Spelbolag anställer 250 personer i Stockholm


Joel Durén
Uppdaterad: 10 apr. 2019Publicerad: 10 apr. 2019
ANNONS
Mest läst i kategorin
Bolaget har redan 350 personer som sitter i Stockholm men flyttar nu in i större lokaler, skriver Dagens Industri.
”Vi befinner oss i en expansiv fas och de nya lokalerna tillåter oss att växa i en snabb takt,” säger Kindereds VD Henrik Tjärnström i ett pressmeddelande som Dagens Industri tagit del av.
ANNONS
Kindered har i dagsläget cirka 1.500 anställda världen över och sköter bland annat om spel- och bettingsajten Unibet.
Läs mer från Dagens PS - vårt nyhetsbrev är kostnadsfritt:
ANNONS
Prisvärda hälsotester via blodprov

Prisvärda hälsotester via blodprov i samarbete med Karolinska Universitetslaboratoriet, Unilabs och SYNLAB.Fram till 26 mars 10% rabatt på valfri hälsokontroll (ej årliga, Sthlm3 & samarbeten). Använd rabattkoden "hälsa" i kassan vid beställning.
Beställ här
ANNONS
ANNONS
Senaste nytt
ANNONS
ANNONS