Ett avtal mellan Storbritannien och EU ska i stort vara klart enligt Sky News politiska korrespondent Joe Pike.
Brexit-avtal väntas under julhelgen


“Avtalet är klart”, uppges en källa från 10 Downing Street ha sagt enligt en tweet från Joe Pike.
I ett nytt inlägg några minuter senare framgår dock att andra seniora källor är betydligt mer försiktiga och att samtalen fortfarande pågår.
Uppgifterna kommer efter att en senior EU-diplomat en stund tidigare sagt till Reuters att ett avtal var nära och kan komma att presenteras under kvällen alternativt under onsdagen.
Enligt uppgifter till Bloomberg News fortsätter förhandlingarna som rör fiskerättigheter och det finns fortfarande en sannolikhet att avtalet uteblir.

Nyheter producerade i samarbete med Finwire

Nyheter producerade i samarbete med Finwire

Vår bäst säljande livförsäkring ger tre miljoner. Gör som tusentals andra kunder och teckna livförsäkringen som gör stor nytta till små priser. Trygga din familjs framtid.